Expedice Cross country survival 2006

Jednotliví účastníci se rozhodli, že přihodí pár osobních postřehů. Martin, jezdec na stroji S22, například zůstal v paměti účastníků srazu na Kachličce - oficiálním cíli CCS2006 - jako smolař.
Nejenom, že opustil sraz nejdřív, ale záhy jeho telefonát odstartoval snahy o záchrannou výpravu.
Nakonec si poradil sám a jak a proč, to se dočtete dále.


redakce


Pozor i na zdánlivě malé poruchy!


Na přiloženém obrázku je výsledek mého snažení o dojezd z CCS 2006. A všechno začalo tak nenápadně. Několikrát během cesty mi spadl řetěz. Laboroval jsem s jeho napnutím, s usazením zadního kola, ale nic platné. Naštěstí se to vždy obešlo bez následků - nasadit řetěz, trochu poladit a hurá dál.
Onoho osudného dne - 15.7.2006 - jsem čumáček svého stroje otočil již definitivně k domovu. Z kempu Kachlička jsem vyjel plný optimismu, že těch sedmdesát km, zbývajících mi domů rychle urazím.
Osud tomu ale chtěl jinak - po asi 14 km jízdy jsem při sjezdu z kopce zaslechl pekelný rachot od motoru. Rázem mi bylo všechno jasné - řetěz, rutina. Zastavil jsem, ale tentokrát to bylo jiné. Nestačilo pouze řetěz nasadit na rozetu, byl seklý na řetězovém kolečku. Po asi půlhodině mordování a sundání krytu motoru se mi povedlo řetěz odblokovat. Ukázal se však další problém - při zařazené rychlosti nechtěl motor zabrat, ale na šlapání reagoval normálně. Začul jsem problém. Další rozborka motoru na straně spojky (nejdřív vlastním šroubovákem, pak s pomocí vypůjčené sekery - projíždějící nadšenec do Stadionů, kladiva - projíždějící traktorista, a nakonec i kamene - blízké pole) a jasné odhalení - dnes už nedojedu. Klec spojky se volně točila na klikovce..... Následovalo volání těžké kavalerie v podobě PICK-UPa a mého švagra, kterému tímto ještě jednou děkuji. Potupný, ale pohodlný, odvoz domů zakončil naše (já+S22) účinkování na CCS 06.

Na rozborku a zhodnocení si stroj musel počkat až do poloviny září. Výsledek je vidět na přiložené fotografii.

Zrepasovaná klikovka je na odpis, klec lamel také. Takže pokud by jste snad někdo věděl o náhradním motoru....
Každý příběh prý má končit optimisticky, takže mého "Trpajzla" S22 čeká přes zimu oprava, aby byl připravený na CCS 2007!
Ponaučení: Dejte si pozor i zdánlivě banální závady, mohou způsobit spoustu nepříjemností a lézt i dost do peněz.

Martin