Cross Country Survival 2006

Itinerář

 

Středa 5.7.       - Start z Prahy, Tábor, České Budějovice, Vyšší Brod

Čtvrtek 6.7.     - Vyšší Brod, Linz (A), Wels, Fuschl

Pátek 7.7.        - Fuschl, Salzburg, Bischofshofen, Zell am See

Sobota 8.7.      - Zell am See, Grossglockner, Lienz, Mauthen

Neděle 9.7.      - Mauthen, Tolmezzo (I), Údine, Grado

Pondělí 10.7.   - Grado, Nova Gorica (SLO), Bóvec

Úterý 11.7.      - Bóvec, Villach (A), Judenburg, Liezen

Středa 12.7      - Liezen, Linz, Vyšší Brod (CZ)

Čtvrtek 13.7.   - Vyšší brod, České Budějovice, Tábor, Praha

 

Jde pouze o orientační časový rozvrh, který se může měnit. Jedeme to jako dovolenou a ne jako závod!

 

Jsou dvě možné změny:

 1. Když by nám na Grossglockneru došly síly, tak se v sobotu vrátíme do Zell am See a v neděli vyrážíme domů. Návrat do Prahy by pak byl v úterý 11.7.
 2. Cesta se může o den prodloužit (bude se nám líbit v horách, či u moře nebo budeme prostě opravovat závadu – doufáme, že ne). Pak by návrat do ČR nebyl v pátek do Prahy, ale do kempu Kachlička ležícím mezi Havlíčkovým Brodem a Humpolcem. Koná se tam totiž sraz starých vozidel, který rozhodně chceme navštívit. Návrat do Prahy by pak byl v neděli 16.7.

 • Kratší varianta, tj. jen na Grossglockner a zpět představuje cca 1000 km.
 • Delší varianta, tj. až k moři bude měřit asi 1500 km.
 • Grossglockner

  Co je na něm tak zajímavého, že se tam vydáváme takovou dálku? Nás vlastně nezajímá ani tak samotná hora (mimochodem nejvyšší v Rakousku 3.798 m), jako spíš silnice, která vede v těsné blízkosti. Její extrémně dlouhé stoupání a značné převýšení s vrcholem v nadmořské výšce 2.571 m je pro nás obrovskou výzvou.
  A jak jsme přišli na to, že se pokusíme zdolat tuhle silnici právě na nejmenších Československých motocyklech a kde se vzal názanak důvěry, že i moped s výkonem pouhých 1,5 koně tam vyjede?
  V roce 1962 se trojice cestovatelů (Jedlička, Brabenec a Potužník) vydala na neuvěřitelnou cestu z Prahy na Sinajskou poušť právě na podobných strojích. Mimo jiné se jim podařilo zdolat i tuto Grossglocknerskou silnici… Nebylo to jednoduché jak je patrné z jejich cestopisu na www.motoride.sk , ale povedlo se, tak proč by se to nepovedlo i nám. Koukněte na www.grossglockner.com a řekněte, jestli to není krása!


   


  MAPA ŠPLHÁNÍ